Stránka 1 z 1

Dvojí cena v autobazaru

Napsal: 28 srp 2017 21:43
od second32
Zdravím,
vypadá to, že 20 let stará Felicie půjde pryč a budeme kupovat jinou ojetinu. V některých autobazarech (AAA, Auto ESA...) jsme ale narazili na různou (nižší) cenu při nákupu na splátky a v hotovosti (což je ale preferovaná možnost). Ceny se liší o dost, např. auto které se nám líbilo na pobočce je https://www.autoesa.cz/skoda/fabia/hatc ... /419144129 . To auto ale určitě nemá cenu 99 999. Na webu AAA auto je kalkulačka, která ukazuje, že pokud dám maximální akontaci a zvolím maximální splátky, tak skutečně zaplatím tu "akční cenu". Otázka zní, kde je zakopaný pes. Kolik skutečně zaplatím? Pokud by to bylo aspoň o trochu nižší, než cena za hotové, nebylo by to zlé. Ale nechápu, co by z toho ten bazar měl. Podle mě musí člověk logicky zaplatit víc, než za hotové.

Re: Dvojí cena v autobazaru

Napsal: 31 srp 2017 20:54
od Peťa
Autobazar tím, že koupíš auto na úvěr získá provizi od banky, jejíž produkt - tedy úvěr prodal.
Kolik bude auto na úvěr stát celkem doopravdy je možné určit až před podpisem konkrétní reálné úvěrové smlouvy.
Možná to bude opravdu 99 tisíc a možná 150.
Je taky otázka, která cena je za takové auto vůbec reálná? Není to právě těch 99 tisíc nebo ještě míň a těch 145 tisíc je totálně přestřelených?
Pokud auto koupili třeba za 65 tisíc a prodají za skoro sto plus provize od banky, tak je to přece super.
Před koupí bych si auto nechal prohlédnout v nezávislém odborném servise, kde se umí vyjádřit i k přiměřenosti ceny. Kupoval jsem tak motorku a ušetřilo mi to hodně práce a i dost peněz.

Re: Dvojí cena v autobazaru

Napsal: 16 úno 2018 12:24
od manickaaa
Půjčka za auto bude zisková, pokud ji nebudete užívat po dlouhou dobu, a jinak dojde k velké konverzi. Myslím proto na sekundární trh.